2010botw

BEST OF THE WEST-PASCO
Pasco High School-Dec. 18, 2015

1st/2nd Newberg #1-45  Clarkston-32
106-Dalton Port-CLKS  p 0:28 Cody Fettig-NEWB
113-Jordan Welch-CLKS  p2:25 Zach Irving-NEWB
120-Christopher Strange-NEWB  d 10-3 Klayton Babino-CLKS
126-Spencer Clegg-CLKS  dec Aerie Baxter-NEWB
132-Jack Evans-NEWB  p 1:19 Dallin Vaughn-CLKS
138-Tanner Benton-CLKS  p 1:52 Wyatt Rude-NEWB
145-Patrick Boulanger-NEWB  p 1:15 Leighton Nedrow-CLKS
152-Taylen Reid-NEWB  p 4:00 Tanner Snodderly-CLKS
160-Thomas Myers-NEWB  p 0:23 Isaac Draper-CLKS
170-Wayne Barnett-NEWB  p 1:55 Aeden Galles-CLKS
182-Devin Russo-NEWB  p 1:28 Brandon Bell-CLKS
195-Hunter Sisemore-CLKS  p 0:47 Jacob Werger-NEWB
220-Dylan Beeler-CLKS  p 0:58 Chase Pothier-NEWB
285-Dallas O'Bryan-NEWB  ff Marcus Patterson-CLKS

3rd/4th Kamiakin-47  Ellensburg-37
106-Cameryn Bair-ELLE  p 1:47 Tanner Bushman-KAMI
113-Austin Almaguer-KAMI  p 0:54 TJ Cantu-ELLE
120-Riley Gurr-KAMI  p 1:14 Ryker Freeman-ELLE
126-Jesus Ramos-KAMI  p 4:27 Tanner Bair-ELLE
132-TJ Schneider-ELLE  p 1:22 Luke Walker-KAMI
138-DJ Cooke-KAMI  ff Forfeit-ELLE
145-Garrett Cheney-ELLE  n 15-4 Liam Walker-KAMI
152-DJ Wetzel-ELLE  d 8-7 Pierce Quintana-KAMI
160-Jacob Lawson-KAMI  p 2:37 Mason Sherwood-ELLE
170-Cade Stevenson-ELLE  p 4:42 Mason Washburn-KAMI
182-Tait Stevenson-ELLE  p 1:09 Jonard Penaflor-KAMI
195-Luke Eskelsen-KAMI  inj Corbin Coates-ELLE
220-Andrew Carney-ELLE  p 0:42 Hayden Larson-KAMI
285-Nick Little-KAMI  p 1:12 Chance Walker-ELLE

Match 1  Auburn Mt View-36  Hermiston-30
106-Ruben Madrigal-HERM  p 0:28 Jayden Alvarez-ABMV
113-Daylon Eng-HERM  p 0:55 Braden Buell-ABMV
120-Gage Shipley-HERM  d 13-11 Russell Hansen-ABMV
126-Robert Rodriquez-HERM  d 13-10 Yahya Marzeai-ABMV
132-Noah Koester-ABMV  d 20-3 Jadon Estes-HERM
138-Joey Santos-ABMV  d 5-0 Wade Kirkpatrick-HERM
145-Mathew Nolen-ABMV  d 6-4 Silas Smith-HERM
152-Bill Benjamin-ABMV  p 2:35 Cyrrus Shaver-HERM
160-William Mendoza-ABMV  d 8-6 Robbie Shaffer-HERM
170-Louis Gonzalez-ABMV  ff Forfeit-HERM
182-Julio Leiva-HERM  p 0:38 Noah Sapp-ABMV
195-Kenny Bevan-HERM  p 1:56 Forfeit-ABMV
220-Muqtar Barfield-ABMV  d 12-2 Corey Mason-HERM
285-Antonio Corea-ABMV  p 5:18 Emelio Landin-HERM

Match 2  Kennewick-56  Royal-20
106-Cayden Redman-KENN  d Radolfo Florez-ROYAL
113-Chris Tiscareno-KENN  ff Forfeit-ROYAL
120-Ethan Vogtman-KENN   Forfeit-ROYAL
126-Chris Gray-KENN  d Martin Horta-ROYAL
132-MJ Musa-KENN  d Mario Mora-ROYAL
138-Forfeit-KENN   Kevin Pastor-ROYAL
145-Alex Ramos-KENN  p 0:50 Regan Callahan-ROYAL
152-Emilio Ramos-KENN  p 2:59 Jose Galindo-ROYAL
160-Easton Scantlin-KENN  p Gerardo Delos Santos-ROYAL
170-CJ Quintero-ROYAL  d Francisco Chavez-KENN
182-Ronny Loomis-KENN  p 3:21 Adrian Trinidad-ROYAL
195-Ricky Flores-KENN  d Jose Jimenez-ROYAL
220-Hunter Follett-ROYAL  p 5:37 Shawn Comstock-KENN
285-David Lopez-ROYAL  ff Forfeit-KENN

Match 3  Ellensburg-65  Pasco #2-9
106-Cameryn Bair-ELLE  d Ismael Castaneda-PAS2
113-Alejandro Vega-PAS2  d TJ Cantu-ELLE
120-Ryker Freeman-ELLE  p 5:45 Illian Valdez-PAS2
126-Tanner Bair-ELLE  P 0:28 Jay Hollibaugh-PAS2
132-Kyle German-ELLE  p 0:51 Jesus Trinidad-PAS2
138-TJ Schneider-ELLE  d David Tobias-PAS2
145-Garrett Cheney-ELLE  d Ricardo Saenz-PAS2
152-DJ Wetzel-ELLE  p 4:25 Camaro Thorn-PAS2
160-Mason Sherwood-ELLE  p 0: Lyle Hollibaugh-PAS2
170-Cade Stevenson-ELLE  p 1:37 Kenton Bedoya-PAS2
182-Tait Stevenson-ELLE  p 0:36 Tylor Lyman-PAS2
195-Corbin Coates-ELLE  p 1:35 Jose Tovar-PAS2
220-Andrew Carney-ELLE  p 1:33 J. Correa-PAS2
285-Awestyn Shover-PAS2  p 1:52 Chance Walker-ELLE

Match 4  Evergreen-29  Capital-28
106-Cade Krishnek-CAPL  ff Forfeit-EVGN
113-Ryan Logan-EVGN  d 9-5 Josh Hunt-CAPL
120-Joey Boggs-CAPL  d 13-2 Pat Nyuyen-EVGN
126-Arthur Ferguson-CAPL  d 3-2 Andrew Lonero-EVGN
132-Tanner Webb-CAPL  ff Forfeit-EVGN
138-Isaiah Av-EVGN  d 15-4 Austin Iorga-CAPL
145-Daniel Turchin-EVGN  d 15-1 Austin Hahn-CAPL
152-Zach Kite-EVGN  p 5:00 Juan Flores-CAPL
160-Dylan Goodpaster-EVGN  d 6-0 Braeden Silvers-CAPL
170-Jed Shaver-EVGN  p 4:10 Sam Sessou-Djokoto-CAPL
182-Brayden McCormic-CAPL  ff Forfeit-EVGN
195-Travis Hullinger-EVGN  d 11-3 Drake Reay-CAPL
220-Forfeit-EVGN   Forfeit-CAPL
285-Payton Dye-CAPL  d 7-3 Dallas Goodpaster-EVGN

Match 5  Prairie-48  Kiona Benton-30
106-Angel DelAngel-KIBE  ff Forfeit-PRAI
113-Trey Matarazzo-KIBE  ff Forfeit-PRAI
120-Rivers Greensky-PRAI  d 9-7 Jaron Gunter-KIBE
126-Tommy Greensky-PRAI  p 1:26 Loren McGhan-KIBE
132-Kodi Walls-PRAI  p 5:03 Flavio Sandoval-KIBE
138-Talen Goodpaster-PRAI  p 1:47 Jaymen Philips-KIBE
145-Anthony Dancel-PRAI  p 3:00 Garrett Mitchell-KIBE
152-Forfeit-KIBE  p 2:31 Forfeit-PRAI
160-Andrew Burris-PRAI  d 3-0 Tony Gonzalez-KIBE
170-Ethan Burris-PRAI  p 0:10 Alejandro Llernas-KIBE
182-Miguel Avila-Leal-PRAI  p 3:26 Daniel Haller-KIBE
195-Conner Castleberry-PRAI  ff Forfeit-KIBE
220-Anthony Llernas-KIBE  ff Forfeit-PRAI
285-Tanner Cook-KIBE  p 0:33 Bryan Person-PRAI

Match 6  Richland-66  Connell & Prosser JV-12
106-Xavier Zavala-RICH  ff Forfeit-PROS
113-Connar Gibbon-RICH  ff Forfeit-CONJV
120-Chase Hoover-RICH  d Alex Velasco-CONJV
126-Jorge Ortiz-CONJV  p 1:35 Luis Jimenez-RICH
132-Connor Allen-RICH  p 3:55 Spencer King-PROS
138-Noah Reyes-RICH  ff Forfeit-CONJV
145-Patrick Workman-RICH  ff Forfeit-CONJV
152-Anthony Lovato-RICH  p 0:27 Michael Lipps-CONJV
160-Kyle Tucker-RICH  inj Luis Ramos-CONJV
170-Mason Mills-RICH  p 1:23 Owen Hokanson-CONJV
182-Isaac Lovato-RICH  ff Forfeit-CONJV
195-Garrett Guffey-RICH  ff Forfeit-CONJV
220-Frank Enriquez-CONJV  p 1:45 Alexis Arquelles-RICH
285-Nick Workman-RICH  ff Forfeit-CONJV

Match 7  Walla Walla-43  Kamiak-37
106-Forfeit-KAMK   Forfeit-WAWA
113-Forfeit-KAMK   Forfeit-WAWA
120-Joshua Pettyjohn-WAWA  P 0:48 Satya Fawcett-KAMK
126-Jesus Diaz-WAWA  P 3:07 Kyle James-KAMK
132-Benedicto Salcedo-WAWA  ff Forfeit-KAMK
138-Edwin Romero-WAWA  MAJ Alex Chung-KAMK
145-Cameron Bennett-WAWA  P 3:44 Christian Arguenas-KAMK
152-Warren Han-KAMK  M 16-8 Justin Evans-WAWA
160-Ammon Juhasz-WAWA  maj Ally de la Cruz-KAMK
170-Cameron McIntosh-KAMK  p 5;40 Andrew Granchukoff-WAWA
182-Ely Kimball-WAWA  p 1:21 Connor Jones-KAMK
195-Will Jones-KAMK  p 1:30 Garrett Banister-WAWA
220-Louden Gilbert-KAMK  ff Jonathan Chavez-WAWA
285-Tanner Kunard-KAMK  maj Kurt Blackman-WAWA

Match 8  Newberg #1-30  Royal & Prosser JV-0
106-Forfeit-NEWB   Forfeit-PROS
113-Forfeit-NEWB   Forfeit-ROYJV
120-Forfeit-NEWB   Forfeit-PROS
126-Forfeit-NEWB   Forfeit-ROYJV
132-Forfeit-NEWB   Forfeit-ROYJV
138-Forfeit-NEWB   Forfeit-ROYJV
145-Patrick Boulanger-NEWB  P 1:45 Ruben Hernandez-ROYJV
152-Thomas Myers-NEWB  P 1:31 Silvino Cruz-ROYJV
160-Taylen Reid-NEWB  P 0:35 Jacob Joslin-ROYJV
170-Forfeit-NEWB   Forfeit-ROYJV
182-Devin Russo-NEWB  P 0:36 Dylan Schehuber-ROYJV
195-Forfeit-NEWB   Forfeit-ROYJV
220-Forfeit-NEWB   Forfeit-ROYJV
285-Dallas O'Bryan-NEWB  P 1:05 Juan Garcia-ROYJV

Match 9 Battle Ground-60  Connell-18
106-Justin Bullock-BAGD  ff Forfeit-CONN
113-Urijah Strano-BAGD  ff Forfeit-CONN
120-Joseph Harnett-BAGD  p 1:24 Gerardo Morales-CONN
126-Chris Joner-BAGD  p 0:40 Patrick-CONN
132-Spencer Inserra-BAGD  ff Forfeit-CONN
138-Adam Smalley-BAGD  p 3:17 Misael Zurita-CONN
145-James Rogers-BAGD  p 0:25 Robert Rizo-CONN
152-Jacob Kokinakis-BAGD  p 4:15 Edwin Quedada-CONN
160-Tyrelle Holst-CONN  p 4:56 Tyler Bates-BAGD
170-Brandon Chavez-CONN  d 4-3 Issac Hendrickson-BAGD
182-Taylor Stewart-BAGD  p 2:28 Dylan Radke-CONN
195-Jordan Sullivan-BAGD  ff Forfeit-CONN
220-Noel Orozco-CONN  d 13-7 Jesse Valitalo-BAGD
285-Seer Deines-CONN  ff Forfeit-BAGD

Match 10 Pasco #1-63  Centralia & Burbank-15
106-Anthony Torres-PASCO  d Tristan Hicks-Avron-CENT
113-Jordan Renteria-PASCO  ff Forfeit-CENT
120-Mykka McAllister-CENT  d Victor Ramirez-PASCO
126-Mitch Sagastegui-PASCO  d Seth Brown-COLB
132-Jerry Ayala-PASCO  p 1:28 Andrew Anderson-CENT
138-Eduardo Castro-PASCO  ff Forfeit-CENT
145-Forfeit-PASCO   Forfeit-CENT
152-Luis Velazco-PASCO  p 1:06 Tristan Dickey-CENT
160-Christian Smith-CENT  p 1:14 Macario Yniquez-PASCO
170-Mark Pearson-PASCO  ff Forfeit-CENT
182-Joe Finch-CENT  p 1:20 Avery Burrows-PASCO
195-Roman Cortez-PASCO  ff Forfeit-COLB
220-Anthony Cortez-PASCO  ff Forfeit-COLB
285-Davion Pruitt-PASCO  p 0:20 Caleb Schroder-COLB

Match 11 Warden-51  Newberg #2-16
106-Anthony Martinez-WARD  p 5:37 DJ Berry-NEWB2
113-Bryce Martinez-WARD  d 6-2 Joey Moody-NEWB2
120-Rodrigo Ozuna-WARD  d 8-6 Ryan Frey-NEWB2
126-Oliver Myers-NEWB2  d 9-3 Johnny Martinez-WARD
132-Tyson Yamane-WARD  d 9-7 Spencer Roth-NEWB2
138-Josiah Guerra-WARD  p 5:10 Jacob Holter-NEWB2
145-Quinton Read-NEWB2  d 0-8 Connor Massa-WARD
152-Peter Manville-WARD  p 3:13 Rowan Gallardo-NEWB2
160-Raul Martinez-WARD  p 1:42 Caleb Tatro-NEWB2
170-Robert Arredondo-WARD  p 4:30 Dorian Gallardo-NEWB2
182-Ben Fox-NEWB2  d 6-2 Tyrone Mendez-WARD
195-Christian Morris-NEWB2  d Tommy Pruneda-WARD
220-Cyrus Rojas-WARD  ff Forfeit-NEWB2
285-Mikey Hernandez-WARD  ff Forfeit-NEWB2

Match 12 Kamiakin-51  Baker-21
106-Tanner Bushman-KAMI  d 10-7 Colton Anderson-BAKER
113-Austin Almaguer-KAMI  p 0:38 Dawson Dollarhide-BAKER
120-Riley Gurr-KAMI  p 3:10 Jace Hays-BAKER
126-James AhHee-BAKER  d 10-8 Jesus Ramos-KAMI
132-Elijah Banister-BAKER  p 0:54 Luke Walker-KAMI
138-Marco Vela-BAKER  p 0:54 Liam Walker-KAMI
145-Korey Grende-BAKER  p 1:32 DJ Cook-KAMI
152-Sione Halo-KAMI  d 5-0 Clay Keller-BAKER
160-Jacob Lawson-KAMI  d 5-3 Dylan Feldmeier-BAKER
170-Parker Larson-KAMI  p 3:10 Sam Harper-BAKER
182-Jonard Penaflor-KAMI  p 3:37 G'ovi Quezada-BAKER
195-Luke Eskelsen-KAMI  ff Forfeit-BAKER
220-Hayden Larson-KAMI  ff Forfeit-BAKER
285-Nick Little-KAMI  p 3:47 Will Goodwin-BAKER

Match 15 Wenatchee-48  Skyview-27
106-Josh Gallup-SKYV  p 4:23 Andrew Fritz-WENA
113-Genaro Navarro-SKYV  p 1:55 Haiden McKenzie-WENA
120-Michael Tuft-SKYV  p 1:29 Jakob Tumaneng-WENA
126-Ricky Macias-WENA  p 1:01 Levi Bailey-SKYV
132-Jorden Velazquez-WENA  ff Forfeit-SKYV
138-Chris Mendoza-SKYV  d 10-9 Pedro Acavedo-WENA
145-Eric Briley-WENA  p 1:05 Justin Marin-SKYV
152-Isaiah Abbott-WENA  p 2:55 Angel Romero-SKYV
160-Ian Tamngin-WENA  p 1:15 Noah Dixon-SKYV
170-Carl Brandt-WENA  p 0:58 Tyler Duff-SKYV
182-Wyatt McCreary-WENA  ff Forfeit-SKYV
195-Steven Whitman-WENA  p 1:30 Owen Rockwood-SKYV
220-Forfeit-SKYV   Forfeit-WENA
285-Tomas Benjume-WENA  p 0:31 Scott Rudder-SKYV

Match 16 Clarkston-57  Hanford-20
106-Dalton Port-CLKS   Cley Green-HANF
113-Jordan Welch-CLKS   Dylan Covert-HANF
120-Klayton Babino-CLKS   Hunter Murphey-HANF
126-Spencer Clegg-CLKS   Forfeit-HANF
132-Tanner Benton-CLKS   Forfeit-HANF
138-Dallin Vaughn-CLKS   Jared Shahan-HANF
145-Jake Hanson-HANF  p 2:45 Leighton Nedrow-CLKS
152-Tanner Snodderly-CLKS  p 0:24 David Bates-HANF
160-Brock Higgins-HANF  p 0:33 Isaac Draper-CLKS
170-Aeden Galles-CLKS  p 1:17 Isaac Leggett-HANF
182-Clayton Porcarro-HANF  d 10-2 Brandon Bell-CLKS
195-Hunter Sisemore-CLKS  d 3-0 Austin Dreyer-HANF
220-Dylan Beeler-CLKS  p 1:18 Jonathan Burt-HANF
285-Marcus Patterson-CLKS  p 5:59 Ben Casas-HANF

Match 17 Auburn Mt View-46  Kennewick-30
106-Braden Buell-ABMV  d Cayden Redman-KENN
113-Chris Tiscareno-KENN  d Jayden Alvarez-ABMV
120-Russell Hansen-ABMV  d Ethan Vogtman-KENN
126-Noah Koester-ABMV  d Riley Shahan-KENN
132-Yahya Marzeai-ABMV  d MJ Musa-KENN
138-Joey Santos-ABMV  tf 17-0 Lewis Warrner-KENN
145-Alex Ramos-KENN  d Dylan Foley-ABMV
152-Matt Nolen-ABMV  d Emilio Ramos-KENN
160-William Mendoza-ABMV  d Easton Scantlin-KENN
170-Luis Gonzalez-ABMV  d Francisco Chavez-KENN
182-Ronny Loomis-KENN  p 0:18 Noah Sapp-ABMV
195-Ricky Flores-KENN  ff Forfeit-ABMV
220-Muqtar Barfield-ABMV  p 1:42 Shawn Comstock-KENN
285-Antonio Corea-ABMV  ff Forfeit-KENN

Match 18 Ellensburg-51  Evergreen-33
106-Cameryn Bair-ELLE  d Forfeit-EVGN
113-Ryan Logan-EVGN  p 3:46 TJ Cantu-ELLE
120-Ryker Freeman-ELLE  p 5:36 Pat Nyuyen-EVGN
126-Andrew Lonero-EVGN  p 0:43 Tanner Bair-ELLE
132-TJ Schneider-ELLE  ff Forfeit-EVGN
138-Isaiah Av-EVGN  p 3:03 Kyle German-ELLE
145-Garrett Cheney-ELLE  p 1:50 Daniel Turchin-EVGN
152-Zach Kite-EVGN  p 2:31 DJ Wetzel-ELLE
160-Mason Sherwood-ELLE  p 1:42 Dylan Goodpaster-EVGN
170-Jed Shaver-EVGN  d Cade Stevenson-ELLE
182-Tait Stevenson-ELLE  d Forfeit-EVGN
195-Andrew Carney-ELLE  d Travis Hullinger-EVGN
220-Chance Walker-ELLE  d Forfeit-EVGN
285-Dallas Goodpaster-EVGN  ff Forfeit-ELLE

Match 19 Prairie-39  Richland-28
106-Xavier Zavala-RICH  ff Forfeit-PRAI
113-Connar Gibbon-RICH  ff Forfeit-PRAI
120-Rivers Greensky-PRAI  p 1:10 Chase Hoover-RICH
126-Andrew  Abrahamson-PRAI  ff Forfeit-RICH
132-Kodi Walls-PRAI  p 2:20 Connor Allen-RICH
138-Talen Goodpaster-PRAI  d 15-3 Noah Reyes-RICH
145-Anthony Dancel-PRAI  d 4-2 Patrick Workman-RICH
152-Anthony Lovato-RICH  p 4:50 Forfeit-PRAI
160-Kyle Tucker-RICH  d 2-1 Andrew Burris-PRAI
170-Ethan Burris-PRAI  p 3:44 Mason Mills-RICH
182-Miguel Avila-Leal-PRAI  p 3:14 Isaac Lovato-RICH
195-Garrett Guffey-RICH  d 14-6 Conner Castleberry-PRAI
220-Forfeit-RICH   Forfeit-PRAI
285-Bryan Person-PRAI  ff Nick Workman-RICH

Match 20 Newberg #1-60  Walla Walla-14
106-Cody Fettig-NEWB  ff Forfeit-WAWA
113-Zach Irving-NEWB  ff Forfeit-WAWA
120-Christopher Strange-NEWB  d Joshua Pettyjohn-WAWA
126-Aerie Baxter-NEWB  p 2:51 Jesus Diaz-WAWA
132-Jack Evans-NEWB  p 1:17 Bryan Ocampo-WAWA
138-Wyatt Rude-NEWB  d Edwin Romero-WAWA
145-Patrick Boulanger-NEWB  p 1:35 Salvador Gutierrez-WAWA
152-Taylen Reid-NEWB  p 0:44 Justin Evans-WAWA
160-Thomas Myers-NEWB  p 4:21 Ammon Juhasz-WAWA
170-Wayne Barnett-NEWB  d Andrew Granchukoff-WAWA
182-Ely Kimball-WAWA  d 7-2 Devin Russo-NEWB
195-Jacob Werger-NEWB  p 1:53 Garrett Banister-WAWA
220-Chase Pothier-NEWB  d Jonathan-WAWA
285-Kurt Blackman-WAWA  p 5:25 Dallas O'Bryan-NEWB

Match 21 Pasco #1-34  Battle Ground-29
106-Justin Bullock-BAGD  p 1:47 Anthony Torres-PASCO
113-Jordan Renteria-PASCO  d 11-4 Urijah Strano-BAGD
120-Joseph Harnett-BAGD  d 4-2 Victor Ramirez-PASCO
126-Chris Joner-BAGD  d 6-0 Mitch Sagastegui-PASCO
132-Jerry Ayala-PASCO  p 1:41 Spencer Inserra-BAGD
138-Adam Smalley-BAGD  p 4:49 Eduardo Castro-PASCO
145-James Rogers-BAGD  d 7-2 Jake Covington-PASCO
152-Luis Velazco-PASCO  d 3-0 Jacob Kokinakis-BAGD
160-Macario Yniquez-PASCO  p 3:47 Tyler Bates-BAGD
170-Mark Pearson-PASCO  d 7-3 Issac Hendrickson-BAGD
182-Taylor Stewart-BAGD  d 5-0 Avery Burrows-PASCO
195-Roman Cortez-PASCO  d 8-2 Jesse Valitalo-BAGD
220-Anthony Cortez-PASCO  d 13-0 Jordan Sullivan-BAGD
285-Davion Pruitt-PASCO  ff Cameron Smith-BAGD

Match 22 Kamiakin-35  Warden-30
106-Forfeit-KAMI  ff Anthony Martinez-WARD
113-Austin Almaguer-KAMI  p 3:34 Bryce Martinez-WARD
120-Riley Gurr-KAMI  t 16-0 Rodrigo Ozuna-WARD
126-Jesus Ramos-KAMI  d 7-4 Johnny Martinez-WARD
132-Tyson Yamane-WARD  p 2:30 Luke Walker-KAMI
138-Josiah Guerra-WARD  d 5-4 Liam Walker-KAMI
145-Connor Massa-WARD  p 1:58 DJ Cooke-KAMI
152-Sione Halo-KAMI  d 4-3 Peter Manville-WARD
160-Jacob Lawson-KAMI  d 7-2 Raul Martinez-WARD
170-Robert Arredondo-WARD  d 3-2 Mason Washburn-KAMI
182-Tyrone Mendez-WARD  p 0:58 Jonard Penaflor-KAMI
195-Luke Eskelsen-KAMI  p 0:26 Tommy Pruneda-WARD
220-Hayden Larson-KAMI  d 7-3 Cyrus Rojas-WARD
285-Nick Little-KAMI  p 2:32 Mikey Hernandez-WARD

Match 23 Southridge-65  Prosser-15
106-Jesiah Moreno-PROS  d 9-2 Marco Mendoza-SRDG
113-Angel Flores-PROS  ff Forfeit-SRDG
120-Xavier Velasco-SRDG  p 5:17 Kameron Merrick-PROS
126-Mikael Failor-SRDG  p 3:20 Jose Chicas-PROS
132-Cesar Flores-SRDG  p 0:26 Matthew Humphreys-PROS
138-Junior Velasco-SRDG  p 3:36 Kord Tuttle-PROS
145-Ryan Nett-SRDG  d 16-0 Thomas Baxter-PROS
152-AB Mandoza-SRDG  d Forfeit-PROS
160-Andrew Showman-PROS  p 1:10 Jesse Lopez-SRDG
170-Mark Meier-SRDG  p 0:15 Tyler Landa-PROS
182-Zayid Al-Ghani-SRDG  p 0:39 Benito Bravo-PROS
195-Taylor Ambrose-SRDG  d Adolfo Cortez-PROS
220-Tamerlan Pliev-SRDG  ff Forfeit-PROS
285-Riley Lopez-SRDG  ff Forfeit-PROS

Match 24 Clarkston-54  Wenatchee-27
106-Dalton Port-CLKS  p 1:57 Andrew Fritz-WENA
113-Jordan Welch-CLKS  p 0:14 Haiden McKenzie-WENA
120-Klayton Babino-CLKS  p 1:42 Jakob Tumaneng-WENA
126-Spencer Clegg-CLKS  p 1:07 Jerdan Velazquez-WENA
132-Tanner Benton-CLKS  p 1:21 Ricky Macias-WENA
138-Pedro Acavedo-WENA  p 3:53 Dallin Vaughn-CLKS
145-Eric Briley-WENA  d 16-0 Leighton Nedrow-CLKS
152-Tanner Snodderly-CLKS  p 0:54 Isaiah Abbott-WENA
160-Ian Tamngin-WENA  d 10-2 Isaac Draper-CLKS
170-Carl Brandt-WENA  p 0:55 Aeden Galles-CLKS
182-Brandon Bell-CLKS  p 0:47 Steven Whitman-WENA
195-Hunter Sisemore-CLKS  p 0:26 Wyatt McCreary-WENA
220-Dylan Beeler-CLKS  ff Forfeit-WENA
285-Tomas Benjume-WENA  p 0:15 Marcus Patterson-CLKS

Match 25 Ellensburg-52  Auburn Mt View-26
106-Cameryn Bair-ELLE  p 0:51 Jayden Alvarez-ABMV
113-TJ Cantu-ELLE  p 1:10 Braden Buell-ABMV
120-Russell Hansen-ABMV  p 1:24 Ryker Freeman-ELLE
126-Tanner Bair-ELLE  p 2:38 Noah Koester-ABMV
132-Yahya Marzeai-ABMV  d 8-4 Kyle German-ELLE
138-Joey Santos-ABMV  p 1:53 TJ Schneider-ELLE
145-Garrett Cheney-ELLE  p 1:32 Mathew Nolen-ABMV
152-Dylan Foley-ABMV  d 17-2 DJ Wetzel-ELLE
160-Mason Sherwood-ELLE  p 1:35 William Mendoza-ABMV
170-Cade Stevenson-ELLE  p 1:57 Luis Garcia-ABMV
182-Tait Stevenson-ELLE  p 1:12 Noah Sapp-ABMV
195-Corbin Coates-ELLE  ff Forfeit-ABMV
220-Andrew Carney-ELLE  p 3:02 Muqtar Barfield-ABMV
285-Antonio Corea-ABMV  p 1:55 Chance Walker-ELLE

Match 26 Newberg #1-60  Prairie-10
106-Cody Fettig-NEWB  ff Forfeit-PRAI
113-Zach Irving-NEWB  ff Forfeit-PRAI
120-Christopher Strange-NEWB  d 4-0 Rivers Greensky-PRAI
126-Aerie Baxter-NEWB  d 5-2 Tommy Greensky-PRAI
132-Kodi Walls-PRAI  d 12-5 Jack Evans-NEWB
138-Wyatt Rude-NEWB  d 3-1 Talen Goodpaster-PRAI
145-Patrick Boulanger-NEWB  p 3:26 Anthony Dancel-PRAI
152-Thomas Meyers-NEWB  ff Forfeit-PRAI
160-Taylen Reid-NEWB  p 1:06 Andrew Burris-PRAI
170-Ethan Burris-PRAI  p 3:58 Wayne Barnett-NEWB
182-Devin Russo-NEWB  d 4-3 Miguel Avila-Leal-PRAI
195-Jacob Werger-NEWB  p 3:25 Conner Castleberry-PRAI
220-Chase Pothier-NEWB  ff Forfeit-PRAI
285-Dallas O'Bryan-NEWB  p 1:15 Bryan Person-PRAI

Match 27 Kamiakin-39  Pasco #1-33
106-Anthony Torres-PASCO  d 4-1 Tanner Bushman-KAMI
113-Austin Almaguer-KAMI  d 5-1 Jordan Renteria-PASCO
120-Riley Gurr-KAMI  p 1:24 Victor Ramirez-PASCO
126-Jesus Ramos-KAMI  tf Mitch Sagastegui-PASCO
132-Jerry Ayala-PASCO  p 0:31 Luke Walker-KAMI
138-Liam Walker-KAMI  p 1:43 Eduardo Castro-PASCO
145-Jake Covington-PASCO  p 0:48 DJ Cooke-KAMI
152-Sione Halo-KAMI  d 8-3 Macario Yniquez-PASCO
160-Jacob Lawson-KAMI  d 7-3 Luis Velazco-PASCO
170-Mark Pearson-PASCO  p 4:46 Parker Larson-KAMI
182-Jonard Penaflor-KAMI  p 3:18 Avery Burrows-PASCO
195-Roman Cortez-PASCO  p 1:58 Luke Eskelsen-KAMI
220-Anthony Cortez-PASCO  p 3:29 Hayden Larson-KAMI
285-Nick Little-KAMI  p 0:56 Davion Pruitt-PASCO

Match 28 Clarkston-49  Southridge-22
106-Dalton Port-CLKS  p 1:05 Marco Mendoza-SRDG
113-Jordan Welch-CLKS  ff Forfeit-SRDG
120-Klayton Babino-CLKS  d 9-2 Xavier Velasco-SRDG
126-Spencer Clegg-CLKS  d 12-4 Mikael Failor-SRDG
132-Cesar Flores-SRDG  d 11-0 Dallin Vaughn-CLKS
138-Tanner Benton-CLKS  p 1:52 Junior Velasco-SRDG
145-Ryan Nett-SRDG  d 6-0 Leighton Nedrow-CLKS
152-Tanner Snodderly-CLKS  p 0:37 Ricky Anaya-SRDG
160-Mark Meier-SRDG  d 8-6 Isaac Draper-CLKS
170-Zayid Al-Ghani-SRDG  p 1:13 Aeden Galles-CLKS
182-Brandon Bell-CLKS  ff Forfeit-SRDG
195-Hunter Sisemore-CLKS  p 1:08 Taylor Ambrose-SRDG
220-Dylan Beeler-CLKS  p 0:50 Tamerlan Pliev-SRDG
285-Riley Lopez-SRDG  p 4:29 Marcus Patterson-CLKS

Match 29 Newberg #1-37  Ellensburg-18
106-Cody Fettig-NEWB  tf Cameryn Bair-ELLE
113-Zach Irving-NEWB  p 1:22 TJ Cantu-ELLE
120-Christopher Strange-NEWB  d Ryker Freeman-ELLE
126-Aerie Baxter-NEWB  p 1:17 Tanner Bair-ELLE
132-Jack Evans-NEWB  d Kyle German-ELLE
138-Wyatt Rude-NEWB  d TJ Schneider-ELLE
145-Garrett Cheney-ELLE  d 4-1 Thomas Meyers-NEWB
152-Patrick Boulanger-NEWB  d 11-3 DJ Wetzel-ELLE
160-Mason Sherwood-ELLE  d 10-8 Taylen Reid-NEWB
170-Cade Stevenson-ELLE  d 8-2 Wayne Barnett-NEWB
182-Tait Stevenson-ELLE  d Devin Russo-NEWB
195-Corbin Coates-ELLE  d Jacob Werger-NEWB
220-Andrew Carney-ELLE  d 5-3 Chase Pothier-NEWB
285-Dallas O'Bryan-NEWB  d 12-1 Chance Walker-ELLE

Match 30 Clarkston-48  Kamiakin-32
106-Dalton Port-CLKS  p 1:32 Tanner Bushman-KAMI
113-Austin Almaguer-KAMI  p 0:53 Jordan Welch-CLKS
120-Riley Gurr-KAMI  d 9-0 Klayton Babino-CLKS
126-Spencer Clegg-CLKS  d 12-3 Jesus Ramos-KAMI
132-Luke Walker-KAMI  p 1:04 Dallin Vaughn-CLKS
138-Tanner Benton-CLKS  p 1:27 Liam Walker-KAMI
145-Leighton Nedrow-CLKS  p 1:47 DJ Cooke-KAMI
152-Tanner Snodderly-CLKS  p 1:20 Pierce Quintana-KAMI
160-Jacob Lawson-KAMI  p 1:03 Isaac Draper-CLKS
170-Aeden Galles-CLKS  p 1:53 Mason Washburn-KAMI
182-Jonard Penaflor-KAMI  d 10-2 Brandon Bell-CLKS
195-Hunter Sisemore-CLKS  p 0:30 Luke Eskelsen-KAMI
220-Dylan Beeler-CLKS  p 1:24 Hayden Larson-KAMI
285-Nick Little-KAMI  ff Marcus Patterson-CLKS

CONS 1  Hermiston-56  Royal-27
106-Ruben Madrigal-HERM  p 1:19 Radolfo Florez-ROYAL
113-Daylon Eng-HERM  ff Forfeit-ROYAL
120-Gage Shipley-HERM  ff Forfeit-ROYAL
126-Skyview  p 4:20 Robert Rodriquez-HERM
132-Jadon Estes-HERM  p 1:14 Mario Mora-ROYAL
138-Wade Kirkpatrick-HERM  d 2-0 Kevin Pastor-ROYAL
145-Regan Callahan-ROYAL  p 2:11 Silas Smith-HERM
152-Cyrrus Shaver-HERM  p 4::40 Jose Galindo-ROYAL
160-Gerardo Delos Santos-ROYAL  d 9-3 Robbie Shaffer-HERM
170-CJ Quintero-ROYAL  ff Forfeit-HERM
182-Julio Leiva-HERM  d 3-0 Adrian Trinidad-ROYAL
195-Kenny Bevan-HERM  p 1:38 Jose Jimenez-ROYAL
220-Corey Mason-HERM  d 9-5 Hunter Follett-ROYAL
285-Emelio Landin-HERM  p.4:43 David Lopez-ROYAL

CONS 2  Capital-49  Pasco #2-24
106-Cade Krishnek-CAPL  dec Ismael Castaneda-PAS2
113-Josh Hunt-CAPL  pin Alejandro Vega-PAS2
120-Forfeit-PAS2  ff Joey Boggs-CAPL
126-Arthur Ferguson-CAPL  pin Jay Hollibaugh-PAS2
132-Tanner Webb-CAPL  pin Jesus Trinidad-PAS2
138-Austin Iorga-CAPL  dec David Tobias-PAS2
145-Ricardo Saenz-PAS2  pin Josia Bales-CAPL
152-Andrew Drake-CAPL  maj Christian Arguelles-PAS2
160-Braeden Silvers-CAPL  pin Lyle Hollibaugh-PAS2
170-Kenton Bedoya-PAS2  pin Nahum Das-CAPL
182-Brayden McCormic-CAPL  pin Tylor Lyman-PAS2
195-Drake Reay-CAPL  dec Jose Tovar-PAS2
220-J. Correa-PAS2  pin Forfeit-CAPL
285-Payton Dye-CAPL  pin Awestyn Shover-PAS2

CONS 3  Kiona Benton-78  Connell & Prosser JV-0
106-Angel DelAngel-KIBE  ff Forfeit-CONJV
113-Jaron Gunter-KIBE  ff Forfeit-CONJV
120-Loren McGhan-KIBE  p 1:11 Alex Velasco-CONJV
126-Trey Matarazzo-KIBE  p 5:04 Jorge Ortiz-CONJV
132-Flavio Sandoval-KIBE  ff Spencer King-PROS
138-Jaymen Phillips-KIBE  ff Forfeit-CONJV
145-Garrett Mitchell-KIBE  ff Forfeit-CONJV
152-Elsa Gonzalez-KIBE  p 1:30 Michael Lipps-CONJV
160-Tony Gonzalez-KIBE  ff Forfeit-CONJV
170-Alejandro Llernas-KIBE  p 5:31 Owen Hokanson-CONJV
182-Daniel Haller-KIBE  ff Forfeit-CONJV
195-Forfeit-KIBE  ff Forfeit-CONJV
220-Anthony Llernas-KIBE  p 0:25 Frank Enriquez-CONJV
285-Tanner Cook-KIBE  ff Forfeit-CONJV

CONS 4  Kamiak-56  Royal & Prosser JV-21
106-Jacob Torres-PROS  ff Forfeit-KAMK
113-Emilo Lerean-ROYJV  ff Forfeit-KAMK
120-Satya Fawcett-KAMK  p 1:33 Santaego Contraras-PROS
126-Kyle James-KAMK  inj Matt Whadat-ROYJV
132-Bermie Solido-KAMK  p 1:51 Salvedor Corena-ROYJV
138-Alex Chung-KAMK  p 3:59 Jorge Uribe-ROYJV
145-Hernandez-ROYJV  d 14-6 Moses Navo-KAMK
152-Warren Han-KAMK  p 3:16 Silvero Cruz-ROYJV
160-Ally de la Cruz-KAMK  p 1:34 Jacob Joslin-ROYJV
170-Cameron McIntosh-KAMK  ff Forfeit-ROYJV
182-Conner Jones-KAMK  p 1:05 Dylan Schehuber-ROYJV
195-Will Jones-KAMK  ff Forfeit-ROYJV
220-Louden Gilbert-KAMK  ff' Forfeit-ROYJV
285-Tanner Kunard-KAMK  p 0:53 David LopezROYJV

CONS 5  Connell-48  Centralia & Burbank-21
106-Tristan Hicks-Avron-CENT  ff Forfeit-CONN
113-Forfeit-CENT   Forfeit-CONN
120-Gerardo Morales-CONN  inj Mykka McAllister-CENT
126-Thananat Wonganusorn-CONN  p 0:25 Seth Brown-COLB
132-Andrew Anderson-CENT  ff Forfeit-CONN
138-Misael Zurita-CONN  ff Forfeit-CENT
145-Robert Rizo-CONN  ff Forfeit-CENT
152-Tristan Dickey-CENT  ff Jarrod Tuttle-CONN
160-Tyrelle Holst-CONN  p 2:55 Christian Smith-CENT
170-Brandon Chavez-CONN  ff Forfeit-CENT
182-Joe Finch-CENT  p 2:32 Dylan Radke-CONN
195-Forfeit-COLB   Forfeit-CONN
220-Noel Orozco-CONN  ff Forfeit-COLB
285-Seer Deines-CONN  p 0:59 Caleb Schroder-COLB

CONS 6  Baker-42  Newberg #2-22
106-Colton Anderson-BAKER  p 5:55 DJ Berry-NEWB2
113-Joey Moody-NEWB2  d 10-2 Dawson Dollarhide-BAKER
120-Jace Hays-BAKER  ff Ryan Frey-NEWB2
126-James AhHee-BAKER  d 7-2 Oliver Myers-NEWB2
132-Spencer Roth-NEWB2  d 6-2 Elijah Banister-BAKER
138-Marco Vela-BAKER  d 6-0 Matt Frey-NEWB2
145-Quinton Read-NEWB2  d 5-1 Korey Grende-BAKER
152-Clay Keller-BAKER  p 4:33 Rowan Gallardo-NEWB2
160-Dylan Feldmeier-BAKER  p 3:20 Caleb Tatro-NEWB2
170-Sam Harper-BAKER  p 3:40 Dorian Gallardo-NEWB2
182-Ben Fox-NEWB2  p 0:33 G'ovi Quezada-BAKER
195-Christian Morris-NEWB2  ff Colt Gosney-BAKER
220-Forfeit-BAKER   Forfeit-NEWB2
285-Will Goodwin-BAKER  ff Forfeit-NEWB2

CONS 8  Hanford-51  Skyview-16
106-Josh Gallup-SKYV  m 15-3 Cley Green-HANF
113-Genaro Navarro-SKYV  d 6-3 Hunter Murphey-HANF
120-Michael Tuft-SKYV  d 7-4 Glenn Siekawitch-HANF
126-Levi Bailey-SKYV  d 14-11 Chris Grey-HANF
132-Forfeit-HANF   Forfeit-SKYV
138-Jared Shahan-HANF  d 6-5 Chris Mendoza-SKYV
145-Jake Hanson-HANF  p 2:54 Justin Marin-SKYV
152-David Bates-HANF  p 4:32 Angel Romero-SKYV
160-Brock Higgins-HANF  p 0:19 Noah Dixon-SKYV
170-Clayton Porcarro-HANF  p 3:30 Tyler Duff-SKYV
182-Bryce Zahler-HANF  ff Forfeit-SKYV
195-Owen Rockwood-SKYV  d 5-1 Austin Dreyer-HANF
220-Ben Casas-HANF  p: 2:52 Forfeit-SKYV
285-Jonathan Burt-HANF  ff Scott Rudder-SKYV

CONS 9 Evergreen-52  Kennewick-30
106-Cayden Redman-KENN  d Forfeit-EVGN
113-Ryan Logan-EVGN  p Chris Tiscareno-KENN
120-Ethan Vogtman-KENN  d Pat Nyuyen-EVGN
126-Andrew Lonero-EVGN  ff Forfeit-KENN
132-MJ Musa-KENN  d Matt Frey-EVGN
138-Isaiah Av-EVGN  ff Forfeit-KENN
145-Alex Ramos-KENN  p 1:04 Daniel Turchin-EVGN
152-Zach Kite-EVGN  p 4:30 Jared Boleware-KENN
160-Dylan Goodpaster-EVGN  d Easton Scantlin-KENN
170-Francisco Chavez-KENN  d Jed Shaver-EVGN
182-Ronny Loomis-KENN  ff Forfeit-EVGN
195-Travis Hullinger-EVGN  d 13-3 Ricky Flores-KENN
220-Shawn Comstock-KENN  ff Forfeit-EVGN
285-Dallas Goodpaster-EVGN  ff Forfeit-KENN

CONS 10 Walla Walla-48  Newberg #2-18
106-DJ Berry-NEWB2  ff Forfeit-WAWA
113-Joey Moody-NEWB2  ff Forfeit-WAWA
120-Joshua Pettyjohn-WAWA  ff Forfeit-NEWB2
126-Jesus Diaz-WAWA  d 7-4 Oliver Myers-NEWB2
132-Bryan Ocampo-WAWA  p 1:48 Spencer Roth-NEWB2
138-Edwin Romero-WAWA  d 4-6 Matt Frey-NEWB2
145-Cameron Bennett-WAWA  d 8-7 Quinton Read-NEWB2
152-Justin Evans-WAWA  p 3:32 Rowan Gallardo-NEWB2
160-Ammon Juhasz-WAWA  p 3:34 Caleb Tatro-NEWB2
170-Andrew Granchukoff-WAWA  p 2:42 Dorian Gallardo-NEWB2
182-Ely Kimball-WAWA  d 1-9 Ben Fox-NEWB2
195-Christian Morris-NEWB2  p 1:59 Garrett Banister-WAWA
220-Forfeit-WAWA   Forfeit-NEWB2
285-Kurt Blackman-WAWA  ff Forfeit-NEWB2
-  
CONS 11 Warden-38  Battle Ground-29
106-Anthony Martinez-WARD  d 10-2 Justin Bullock-BAGD
113-Bryce Martinez-WARD  p 1:11 Urijah Strano-BAGD
120-Joseph Harnett-BAGD  p 2:58 Rodrigo Ozuna-WARD
126-Chris Joner-BAGD  p 2:46 Johnny Martinez-WARD
132-Tyson Yamane-WARD  p 1:36 Spencer Inserra-BAGD
138-Josiah Guerra-WARD  d 6-2 Adam Smalley-BAGD
145-James Rogers-BAGD  p 1:08 Connor Massa-WARD
152-Peter Manville-WARD  d 9-1 Jacob Kokinakis-BAGD
160-Raul Martinez-WARD  p 0:26 Tyler Bates-BAGD
170-Robert Arredondo-WARD  d 3-1 Issac Hendrickson-BAGD
182-Taylor Stewart-BAGD  d 8-3 Tyrone Mendez-WARD
195-Jesse Valitalo-BAGD  p 0:12 Tommy Pruneda-WARD
220-Jordan Sullivan-BAGD  d 6-1 Cyrus Rojas-WARD
285-Mikey Hernandez-WARD  ff Forfeit-BAGD

CONS 12 Wenatchee-56  Prosser-30
106-Andrew Fritz-WENA  p 5:58 Jesiah Moreno-PROS
113-Angel Flores-PROS  p 3:35 Haiden McKenzie-WENA
120-Kameron Merrick-PROS  p 0:47 Jakob Tumaneng-WENA
126-Jose Chicas-PROS  p 0:15 Jerdan Velazquez-WENA
132-Ricky Macias-WENA  d 12-10 Matthew Humphreys-PROS
138-Kord Tuttle-PROS  p 3:19 Pedro Acavedo-WENA
145-Eric Briley-WENA  ff Thomas Baxter-PROS
152-Isaiah Abbott-WENA  ff Forfeit-PROS
160-Ian Tamngin-WENA  d Andrew Showman-PROS
170-Carl Brandt-WENA  p 0:12 Tyler Landa-PROS
182-Steven Whitman-WENA  p 0:37 Benito Bravo-PROS
195-Wyatt McCreary-WENA  ff Adolfo Cortez-PROS
220-Forfeit-WENA  ff Forfeit-PROS
285-Tomas Benjume-WENA  ff Forfeit-PROS

CONS 13 Capital-53  Hermiston-23
106-Cade Krishnek-CAPL  p 0:26 Ruben Madrigal-HERM
113-Josh Hunt-CAPL  p 4:29 Daylon Eng-HERM
120-Gage Shipley-HERM  p 1:41 Joey Boggs-CAPL
126-Arthur Ferguson-CAPL  p 0:46 Robert Rodriquez-HERM
132-Tanner Webb-CAPL  d Jadon Estes-HERM
138-Wade Kirkpatrick-HERM  d Austin Hahn-CAPL
145-Josia Bales-CAPL  p 3:05 Silas Smith-HERM
152-Juan Flores-CAPL  ff Cyrrus Shaver-HERM
160-Braeden Silvers-CAPL  p 0:25 Robbie Shaffer-HERM
170-Sam Sessou-Djokoto-CAPL  ff Forfeit-HERM
182-Julio Leiva-HERM  d 8-1 Brayden McCormic-CAPL
195-Kenny Bevan-HERM  d 2-0 Drake Reay-CAPL
220-Corey Mason-HERM  ff Forfeit-CAPL
285-Payton Dye-CAPL  p 0:57 Emelio Landin-HERM

CONS 14 Kiona Benton-49  Kamiak-21
106-Angel DelAngel-KIBE  ff Forfeit-KAMK
113-Trey Matarazzo-KIBE  ff Forfeit-KAMK
120-Jaron Gunter-KIBE  p 0:46 Satya Fawcett-KAMK
126-Loren McGhan-KIBE  ff Forfeit-KAMK
132-Flavio Sandoval-KIBE  ff Bermie Solido-KAMK
138-Alex Chung-KAMK  d Jaymen Phillips-KIBE
145-Garrett Mitchell-KIBE  ff Moses Navo-KAMK
152-Warren Han-KAMK  p 0:15 Elsa Gonzalez-KIBE
160-Tony Gonzalez-KIBE  d Ally de la Cruz-KAMK
170-Cameron McIntosh-KAMK  p 1:03 Alejandro Llernas-KIBE
182-Daniel Haller-KIBE  p 0:36 Conner Jones-KAMK
195-Will Jones-KAMK  ff Forfeit-KIBE
220-Anthony Llernas-KIBE  p 2:36 Louden Gilbert-KAMK
285-Tanner Cook-KIBE  p 1:15 Tanner Kunard-KAMK

CONS 15 Richland-54  Connell-30
106-Xavier Zavala-RICH  ff Forfeit-CONN
113-Connar Gibbon-RICH  p 5:30 Forfeit-CONN
120-Gerardo Morales-CONN  p 2:51 Chase Hoover-RICH
126-Thananat Wonganusorn-CONN  ff Forfeit-RICH
132-Connor Allen-RICH  ff Forfeit-CONN
138-Noah Reyes-RICH  p 0:56 Misael Zurita-CONN
145-Patrick Workman-RICH  p 5:29 Edwin Cesada-CONN
152-Anthony Lovato-RICH  p 1:41 Robert Rizo-CONN
160-Kyle Tucker-RICH  p 5:08 Tyrelle Holst-CONN
170-Brandon Chavez-CONN  p 3:24 Mason Mills-RICH
182-Isaac Lovato-RICH  p 1:00 Dylan Radke-CONN
195-Garrett Guffey-RICH  ff Forfeit-CONN
220-Noel Orozco-CONN  ff Forfeit-RICH
285-Seer Deines-CONN  p 0:24 Nick Workman-RICH

CONS 16 Baker-54  Hanford-24
106-Colton Anderson-BAKER  d Cley Green-HANF
113-Dawson Dollarhide-BAKER  p 1:45 Dylan Covert-HANF
120-Jace Hays-BAKER  p 1:17 Glenn Siekawitch-HANF
126-James AhHee-BAKER  p 0:38 Chris Grey-HANF
132-Elijah Banister-BAKER  ff Forfeit-HANF
138-Marco Vela-BAKER  p 0:54 Jared Shahan-HANF
145-Korey Grende-BAKER  p 2:34 Jake Hanson-HANF
152-Clay Keller-BAKER  p 1:26 David Bates-HANF
160-Dylan Feldmeier-BAKER  d 9-2 Isaac Leggett-HANF
170-Sam Harper-BAKER  p 1:05 Bryce Zahler-HANF
182-Clayton Porcarro-HANF  p 1:19 G'ovi Quezada-BAKER
195-Austin Dreyer-HANF  ff Forfeit-BAKER
220-Colt Gosney-HANF  ff Forfeit-BAKER
285-Ben Casas-HANF  p 5:26 Will Goodwin-BAKER

CONS 17 Pasco #2-51  Royal-24
106-Ismael Castaneda-PAS2  p 1:21 Radolfo Florez-ROYAL
113-Alejandro Vega-PAS2  ff Forfeit-ROYAL
120-Forfeit-ROYAL  ff Forfeit-PAS2
126-Jay Hollibaugh-PAS2  ff Martin Horta-ROYAL
132-Jesus Trinidad-PAS2  d Mario Mora-ROYAL
138-David Tobias-PAS2  d 5-2 Kevin Pastor-ROYAL
145-Regan Callahan-ROYAL  d 10-6 Ricardo Saenz-PAS2
152-Camaro Thorn-PAS2  p 1:24 Daniel Bonilla-ROYAL
160-Gerardo Delos Santos-ROYAL  p 0:10 Lyle Hollibaugh-PAS2
170-CJ Quintero-ROYAL  d 3-1 Kenton Bedoya-PAS2
182-Dylan Schehuber-ROYAL  p 1:14 Tylor Lyman-PAS2
195-Jose Tovar-PAS2  p 3:40 Jose Jimenez-ROYAL
220-J. Correa-PAS2  p 2:34 Hunter Follett-ROYAL
285-Awestyn Shover-PAS2  p 1:43 David Lopez-ROYAL

CONS 19 Skyview-54  Centralia & Burbank-24
106-Josh Gallup-SKYV  p 1:55 Tristan Hicks-Avron-CENT
113-Genaro Navarro-SKYV  ff Forfeit-CENT
120-Michael Tuft-SKYV  ff Mykka McAllister-CENT
126-Justin Underwood-SKYV  ff Seth Brown-COLB
132-Andrew Anderson-CENT  p 0:45 Levi Bailey-SKYV
138-Chris Mendoza-SKYV  ff Forfeit-CENT
145-Justin Marin-SKYV  ff Forfeit-CENT
152-Tristan Dickey-CENT  p 3:31 Angel Romero-SKYV
160-Christian Smith-CENT  p 1:53 Noah Dixon-SKYV
170-Tyler Duff-SKYV  ff Forfeit-CENT
182-Joe Finch-CENT  ff Forfeit-SKYV
195-Owen Rockwood-SKYV  ff Forfeit-COLB
220-Forfeit-SKYV   Forfeit-COLB
285-Caleb Schroder-COLB  p 1:40 Scott Rudder-SKYV

CONS 21 Pasco #1-57  Auburn Mt View-20
106-Anthony Torres-PASCO  p 3:50 Braden Buell-ABMV
113-Jordan Renteria-PASCO  d 17-1 Jayden Alvarez-ABMV
120-Russell Hansen-ABMV  d Victor Ramirez-PASCO
126-Noah Koester-ABMV  p 1:31 Mitch Sagastegui-PASCO
132-Jerry Ayala-PASCO  p 1:00 Yahya Marzeai-ABMV
138-Joey Santos-ABMV  p 2:13 Eduardo Castro-PASCO
145-Jake Covington-PASCO  p 4:35 Matt Nolen-ABMV
152-Luis Velazco-PASCO  inj Dylan Foley-ABMV
160-Macario Yniquez-PASCO  p 4:48 William Mendoza-ABMV
170-Mark Pearson-PASCO  p 1:06 Luis Gonzales-ABMV
182-Avery Burrows-PASCO  p 1:14 Noah Sapp-ABMV
195-Roman Cortez-PASCO  ff Forfeit-ABMV
220-Anthony Cortez-PASCO  d 8-0 Muqtar Barfield-ABMV
285-Antonio Corea-ABMV  p 0:49 Davion Pruitt-PASCO

CONS 22 Southridge-42  Prairie-25
106-Marco Mendoza-SRDG  ff Forfeit-PRAI
113-Forfeit-SRDG   Forfeit-PRAI
120-Xavier Velasco-SRDG  d Rivers Greensky-PRAI
126-Mikael Failor-SRDG  d Tommy Greensky-PRAI
132-Kodi Walls-PRAI  d Cesar Flores-SRDG
138-Talen Goodpaster-PRAI  d Junior Velasco-SRDG
145-Anthony Dancel-PRAI  p 4:40 AB Mendoza-SRDG
152-Jesse Lopez-SRDG  d Forfeit-PRAI
160-Mark Meier-SRDG  p 3:28 Andrew Burris-PRAI
170-Zayid Al-Ghani-SRDG  p 1:40 Ethan Burris-PRAI
182-Miguel Avila-Leal-PRAI  ff Forfeit-SRDG
195-Taylor Ambrose-SRDG  p 0:56 Conner Castleberry-PRAI
220-Tamerlan Pliev-SRDG  ff Forfeit-PRAI
285-Bryan Person-PRAI  p 0:25 Riley Lopez-SRDG

CONS 23 Evergreen-34  Walla Walla-33
106-Forfeit-WAWA   Forfeit-EVGN
113-Ryan Logan-EVGN  ff Forfeit-WAWA
120-Joshua Pettyjohn-WAWA  p 0:29 Pat Nyuyen-EVGN
126-Andrew Lonero-EVGN  p 0:48 Jesus Diaz-WAWA
132-Benedicto Salcedo-WAWA  ff Forfeit-EVGN
138-Isaiah Av-EVGN  p 1:30 Edwin Romero-WAWA
145-Cameron Bennett-WAWA  p 1:30 Daniel Turchin-EVGN
152-Justin Evans-WAWA  p 1:12 Zach Kite-EVGN
160-Dylan Goodpaster-EVGN  p 0:45 Ammon Juhasz-WAWA
170-Andrew Granchukoff-WAWA  d 7-4 Jed Shaver-EVGN
182-Ely Kimball-WAWA  ff Forfeit-EVGN
195-Travis Hullinger-EVGN  d 7-4 Garrett Banister-WAWA
220-Forfeit-WAWA   Forfeit-EVGN
285-Dallas Goodpaster-EVGN  d 9-0 Kurt Blackman-WAWA

CONS 24 Warden-60  Wenatchee-16
106-Andrew Fritz-WENA  inj Anthony Martinez-WARD
113-Bryce Martinez-WARD  p 0:53 Haiden McKenzie-WENA
120-Rodrigo Ozuna-WARD  p 3:19 Jakob Tumaneng-WENA
126-Johnny Martinez-WARD  p 0:16 Jerdan Velazquez-WENA
132-Tyson Yamane-WARD  p 2:52 Ricky Macias-WENA
138-Josiah Guerra-WARD  p 0:15 Pedro Acavedo-WENA
145-Eric Briley-WENA  d 13-2 Connor Massa-WARD
152-Peter Manville-WARD  p 5:52 Isaiah Abbott-WENA
160-Raul Martinez-WARD  d 6-2 Ian Tamngin-WENA
170-Robert Arredondo-WARD  d 8-6 Carl Brandt-WENA
182-Tyrone Mendez-WARD  p 4:50 Steven Whitman-WENA
195-Wyatt McCreary-WENA  p 3:45 Tommy Pruneda-WARD
220-Cyrus Rojas-WARD  ff Forfeit-WENA
285-Mikey Hernandez-WARD  p 2:56 Tomas Benjume-WENA

CONS 25 Newberg #2-36  Kennewick-30
106-DJ Berry-NEWB2  p 3:44 Cayden Redman-KENN
113-Joey Moody-NEWB2  d 3-2 Chris Tiscareno-KENN
120-Forfeit-NEWB2   Forfeit-KENN
126-Oliver Myers-NEWB2  p 2:27 Chris Viogtian-KENN
132-Spencer Roth-NEWB2  p 0:36 MJ Musa-KENN
138-Matt Frey-NEWB2  ff Forfeit-KENN
145-Alex Ramos-KENN  d Quinton Read-NEWB2
152-Rowan Gallardo-NEWB2  p 0:21 Jared Boleware-KENN
160-Easton Scantlin-KENN  p 2:50 Caleb Tatro-NEWB2
170-Francisco Chavez-KENN  p 3:33 Dorian Gallardo-NEWB2
182-Ronny Loomis-KENN  p 3:49 Ben Fox-NEWB2
195-Ricky Flores-KENN  d 3-6 Christian Morris-NEWB2
220-Shawn Comstock-KENN  ff Forfeit-NEWB2
285-Forfeit-NEWB2   Forfeit-KENN

CONS 26 Battle Ground-66  Prosser-9
106-Justin Bullock-BAGD  p 2:50 Jesiah Moreno-PROS
113-Urijah Strano-BAGD  p 3:28 Angel Flores-PROS
120-  p 0:37 Kameron Merrick-PROS
126-Chris Joner-BAGD  p 0:29 Jose Chicas-PROS
132-Matthew Humphreys-PROS  d 8-13 Spencer Inserra-BAGD
138-Adam Smalley-BAGD  p 5:23 Kord Tuttle-PROS
145-James Rogers-BAGD  ff Forfeit-PROS
152-Jacob Kokinakis-BAGD  ff Forfeit-PROS
160-Andrew Showman-PROS  p 1:54 Tyler Bates-BAGD
170-Issac Hendrickson-BAGD  p 0:14 Tyler Landa-PROS
182-Taylor Stewart-BAGD  p 0:54 Benito Bravo-PROS
195-Jesse Valitalo-BAGD  ff Forfeit-PROS
220-Jordan Sullivan-BAGD  ff Forfeit-PROS
285-Forfeit-PROS   Forfeit-BAGD

CONS 27 Capital-60  Kiona Benton-20
106-Cade Krishnek-CAPL  p 2:43 Angel DelAngel-KIBE
113-Josh Hunt-CAPL  p 5:57 Trey Matarazzo-KIBE
120-Jaron Gunter-KIBE  tf 17-1 Joey Boggs-CAPL
126-Arthur Ferguson-CAPL  p 1:03 Loren McGhan-KIBE
132-Flavio Sandoval-KIBE  maj Tanner Webb-CAPL
138-Austin Iorga-CAPL  p 3:42 Jaymen Phillips-KIBE
145-Josia Bales-CAPL  p 4:59 Garrett Mitchell-KIBE
152-Andrew Drake-CAPL  p 3:18 Elsa Gonzalez-KIBE
160-Braeden Silvers-CAPL  p 4:52 Tony Gonzalez-KIBE
170-Alejandro Llernas-KIBE  p 1:03 Nahum Das-CAPL
182-Brayden McCormic-CAPL  p 0:36 Daniel Haller-KIBE
195-Drake Reay-CAPL  ff Forfeit-KIBE
220-Anthony Llernas-KIBE  ff Forfeit-CAPL
285-Payton Dye-CAPL  d Tanner Cook-KIBE

CONS 28 Baker-57  Pasco #2-21
106-Ismael Castaneda-PAS2  d 4-2 Colton Anderson-BAKER
113-Dawson Dollarhide-BAKER  d 10-4 Alejandro Vega-PAS2
120-Jace Hays-BAKER  p 1:55 Forfeit-PAS2
126-James AhHee-BAKER  p 3:09 Jay Hollibaugh-PAS2
132-Elijah Banister-BAKER  p 3:15 Jesus Trinidad-PAS2
138-Marco Vela-BAKER  p 3:18 David Tobias-PAS2
145-Korey Grende-BAKER  p 4:38 Ricardo Saenz-PAS2
152-Clay Keller-BAKER  p 3:19 Christian Arguelles-PAS2
160-Dylan Feldmeier-BAKER  p 2:16 Lyle Hollibaugh-PAS2
170-Kenton Bedoya-PAS2  p 3:04 Sam Harper-BAKER
182-G'ovi Quezada-BAKER  p 1:14 Tylor Lyman-PAS2
195-Jose Tovar-PAS2  ff Forfeit-BAKER
220-J. Correa-PAS2  ff Forfeit-BAKER
285-Will Goodwin-BAKER  p 1:21 Awestyn Shover-PAS2

CONS 29 Hermiston-57  Kamiak-18
106-Ruben Madrigal-HERM  d Forfeit-KAMK
113-Daylon Eng-HERM  d Forfeit-KAMK
120-Gage Shipley-HERM  p 0:10 Satya Fawcett-KAMK
126-Robert Rodriquez-HERM  ff Kyle James-KAMK
132-Jadon Estes-HERM  ff Bermie Solido-KAMK
138-Wade Kirkpatrick-HERM  d 5-1 Alex Chung-KAMK
145-Silas Smith-HERM  ff Moses Navo-KAMK
152-Forfeit-KAMK   Forfeit-HERM
160-Ally de la Cruz-KAMK  d Robbie Shaffer-HERM
170-Cameron McIntosh-KAMK  p 2:57 Forfeit-HERM
182-Julio Leiva-HERM  p 0:37 Conner Jones-KAMK
195-Kenny Bevan-HERM  p 5:03 Will Jones-KAMK
220-Corey Mason-HERM  p 1:18 Louden Gilbert-KAMK
285-Tanner Kunard-KAMK  p 4:44 Emelio Landin-HERM

CONS 30 Hanford-54  Centralia & Burbank-24
106-Tristan Hicks-Avron-CENT  p 3:36 Cley Green-HANF
113-Hunter Murphey-HANF  d Forfeit-CENT
120-Andrew Abrahamson-CENT  p 3:31 Riley Shahan-HANF
126-Chris Grey-HANF  d Seth Brown-COLB
132-Andrew Anderson-CENT  d 8-6 Louis Werner-HANF
138-Jared Shahan-HANF  ff Forfeit-CENT
145-Jake Hanson-HANF  ff Forfeit-CENT
152-Tristan Dickey-CENT  d 9-3 David Bates-HANF
160-Christian Smith-CENT  p 4:41 Isaac Leggett-HANF
170-Forfeit-CENT   Forfeit-HANF
182-Joe Finch-CENT  d 7-1 Clayton Pocarro-HANF
195-Austin Dreyer-HANF  ff Forfeit-COLB
220-Jonathan Burt-HANF  p 2:54 Caleb Schroder-COLB
285-Colt Gosney-HANF  p 1:51 DeRuse-COLB

CONS 31 Skyview-45  Hermiston-30
106-Josh Gallup-SKYV  p 1:30 Ruben Madrigal-HERM
113-Genaro Navarro-SKYV  p 2:43 Daylon Eng-HERM
120-Robert Rodriquez-HERM  p 3:56 Michael Tuft-SKYV
126-Levi Bailey-SKYV  d 9-4 Gage Shipley-HERM
132-Jadon Estes-HERM  ff Forfeit-SKYV
138-Wade Kirkpatrick-HERM  p 1:11 Chris Mendoza-SKYV
145-Justin Marin-SKYV  p 0:42 Silas Smith-HERM
152-Angel Romero-SKYV  ff Forfeit-HERM
160-Noah Dixon-SKYV  p 4:49 Robbie Shaffer-HERM
170-Tyler Duff-SKYV  ff Forfeit-HERM
182-Julio Leiva-HERM  d 9-4 Forfeit-SKYV
195-Owen Rockwood-SKYV  p 3:58 Kenny Bevan-HERM
220-Forfeit-SKYV   Forfeit-HERM
285-Corey Mason-HERM  p 1:20 Scott Rudder-SKYV

CONS 32 Battle Ground-68  Newberg #2-3
106-Justin Bullock-BAGD  p 0:56 DJ Berry-NEWB2
113-Urijah Strano-BAGD  ff Forfeit-NEWB2
120-Joseph Harnett-BAGD  p 0:51 Forfeit-NEWB2
126-Chris Joner-BAGD  ff Spencer Roth-NEWB2
132-Spencer Inserra-BAGD  ff Jakob Holta-NEWB2
138-Matt Frey-NEWB2  d 12-6 Adam Smalley-BAGD
145-James Rogers-BAGD  tf 15-0 Quinton Read-NEWB2
152-Jacob Kokinakis-BAGD  d 8-7 Rowan Gallardo-NEWB2
160-Tyler Bates-BAGD  p 5:08 Caleb Tatro-NEWB2
170-Issac Hendrickson-BAGD  p 0:35 Dorian Gallardo-NEWB2
182-Taylor Stewart-BAGD  p 4:43 Ben Fox-NEWB2
195-Jesse Valitalo-BAGD  p 0:57 Christian Morris-NEWB2
220-Jordan Sullivan-BAGD  ff Forfeit-NEWB2
285-Forfeit-NEWB2   Forfeit-BAGD